הכנה לבגרות באנגלית – קול אינגליש

בכיתה ט’ כבר מדברים בבית הספר עם התלמידים על הבגרות המתקרבת באנגלית. אמנם מבחן הבגרות מתקיים רק בכיתה יא’ אך מי שיקדים להתכונן לקראתו יוכל להגיע אליו ברמה הטובה ביותר ועם סיכויי ההצלחה הגבוהים ביותר.
גם בדה קול אינגליש סקול ההכנה למבחן מתחילה בכיתה ט’, אך בכל שלב של הדרך, בין כיתה ט’ ועד שנה לפני הבחינה, ניתן להשלים פערים ולגשת מוכנים לבחינה חשובה זו בעזרת קורס לבגרות באנגלית.

קורס לבגרות באנגלית – מה לומדים בקול אינגליש ואיך עושים את זה?
בתחום הבגרויות אנו מספקים לימוד מתקדם לתלמידים שצריכים הכנה לבגרות באנגלית 4 יחידות, הכנה לבגרות באנגלית 5 יחידות או 3 יחידות. שלבים ראשוניים: בונים משפטים נכונים, על פי חוקי השפה האנגלית, בעל פה ובכתב בשטף. הבניה של המשפטים בעל פה ובכתב חשובה להתמודדות עם חלק ההאזנה בבחינת הבגרות באנגלית.

תכנית עבודה מותאמת לכל תלמיד: כל נער ונערה מגיעים לקורס הכנה לבגרות באנגלית ברמה שונה, עם עושר מילולי שונה, עם רמת דיקדוק וכתיבה שונים, על מנת להביא את כולם לרמה של הכיתה מכינים תכנית עבודה מותאמת לכל אחד עם חיזוק התחומים שדרושים ספציפית לו, וקצב למידת מילים על פי החוזקות שלו ומצבו בתחילת הדרך. קול אינגליש בנו שיטה שמאפשרת להגיע לציון הדרך של 1000 מילים בזמן קצר, יחסית, גם אם “נזכרנו ברגע האחרון”.

בנית בטחון בשפה: לצוות קול אינגליש ברור שחלק גדול מהלמידה הוא הקניית ביטחון ביכולת של התלמיד ללמוד, להתקדם ולשלוט בידע שכבר רכש. את הביטחון נחזק באמצעות חשיפה של התלמיד לידע הרחב שכבר עומד לרשותו בלי ששם לב.

האנגלית שהוא משתמש בה כאשר הוא מוריד תוכנות למחשב, משחק ברשת, צופה טלוויזיה ומשתמש בסמארטפון כחלק מהיום יום.
בניית הביטחון תביא איתה עליה במוטיבציה של התלמיד להמשיך והתקדם, והכל בדרך מקורית ומאתגרת, באמצעות שיחה על נושאים שמעסיקים את הנוער בשגרת החיים שלו, סיפורים ושיתופים מאירועי היום.

עבודה מעבר לשעות הלימודים בקול אינגליש: כחלק מתכנית הלימודים יילמדו שיטות וינתנו דגשים לתרגול בבית, כמו צפיה בסרטי קולנוע ללא תרגום, שיחה יום יומית בשעות הפנאי והשרשת האנגלית כשפה טבעית.

בחינת הבגרות באנגלית מחולקת ל 3/4/5 יח”ל. החל משנת 2015 חל שינוי במבנה הבחינות וההבדלים ביניהן.
השינוי בשיטה מוביל לכך שתלמידים שלא יכולים להשתלב ברמה של 5 יח”ל יכנסו בפועל לתכנית של 3 יחידות לימוד והפער ביניהן גדול. קול אינגליש מספקת פיתרון מקצועי למעוניינים לבצע הכנה לבגרות באנגלית 4 יחידות \ הכנה לבגרות באנגלית 5 יחידות או 3.

כמו כן, רמת הביניים בלימודי אנגלית כמעט ולא קיימת. מתלמידים שמתקשים תידרש עבודה רבה כדי להצליח להשתלב בכיתה של 4/5 יחידות לימוד.

הכנה לבגרות באנגלית 3 \ 4 \ 5 יחידות

לבחינה ברמת 3 יחידות לימוד נדרשת שליטה ב UNSEEN, כתיבה וקטע האזנה.
לבחינה ברמת 4 ו- 5 יחידות לימוד נדרשת שליטה בקטעים ספרותיים, UNSEEN, כתיבה וקטע האזנה.
בחלק הספרותי של הבחינה ברמות 4 ו- 5 יח”ל הדרישה היא:
לשלוט ב 2 שירים מתוך:

The Road Not Taken by Robert Frost
Introduction To Poetry by Billy Collins
As I Grew Older by Langston Hughes
Count That Day As Lost by George Elliot
Grandmother by Sameeneh Shirazie

 לשלוט ב 3 סיפורים קצרים לפחות מתוך:

Mr. Know All by Somerset Maugham
The Split Cherry Tree by Jesse Stuart
A Summer’s Reading by Bernard Malamud
Rules of The Game by Amy Tam
The Enemy by Pearl Buck
The Treasures of Lemon Brow by Dean Myers
Thank You, Ma’m by Langston Huges

לשלוט בנובלה אחת לפחות מתוך:
All My Sons by Arthur Miller
The Wave by Morton Rhue

תלמידי הבגרות כבר אינם ילדים, אלה נערים ונערות בוגרים שחושבים קדימה על השירות הצבאי, על הטיול של אחרי הצבא ועל מה שהם רוצים להיות כשיהיו גדולים. ומי שחושב קדימה צריך לייצר לעצמו את נקודת הפתיחה האידיאלית.

הכנה לבגרות באנגלית 5 יחידות + 4 קול אינגלישמתי לומדים ובכמה שעות לימוד מדובר?
הקורסים לבגרות באנגלית בקול אינגליש בנויים על מסגרת של 3 שעות שבועיות ועבודה נוספת בין השיעורים.
אנחנו נעשה את כל המאמצים מצידנו, נצוות לתלמידים את המורים הטובים ביותר ונצפה מהתלמידים להשקיע ככל שנדרש כדי לנצל את הכלים ניצול מקסימלי.

מי מלמד?

הכנה לבגרות באנגלית

הכנה לבגרות באנגלית – הצוות שלנו

המורים בקול אינגליש דוברי אנגלית כשפת אם. ההבנה של מורים דוברי אנגלית והכרתם את השפה על בוריה מספקת לתלמידים קרקע פוריה ללימוד מעמיק, להבנה של מסרים שעולים בין שורות הטקסט ותרגול של האוזן למבטא טבעי ודיבור שוטף.

מתי מתחילים ללמוד?
ככלל, מומלץ להתחיל להתכונן לבחינה מוקדם ככל האפשר, לקראת סיום שנת הלימודים דעו שאפשר ללמוד במהלך חופשת הקיץ, לצמצם פערים ולהתחיל הכנה לבגרות באנגלית 4 יחידות ,5 או 3 שתביא תוצאות.

הבגרות באנגלית היא כלי ולא מטרה, המאפשר לתקשר עם אנשים אחרים שאינם דוברי עברית, להתקבל ללימודים גבוהים, או לפתח חיים גם מעבר לים בעולם גלובלי שדובר בעיקר אנגלית.