לימוד אנגלית לכיתה ד

כיתה ד’ היא כיתה חשובה מאוד מבחינת השפה האנגלית. עד עתה התעסקנו בזיהוי וכתיבת האותיות, באוצר מילים בסיסי ובכתיבת מילים ומשפטים קצרים. כעת, בכיתה ד’, דרישת משרד החינוך היא שהילדים יקראו ספרי אנגלית בכיתה. הרבה ילדים והורים לא מרגישים את הקושי הזה בתחילת השנה ולא מזהים אותו, והקושי עולה בסופו של דבר לקראת אמצע השנה, אז כבר הכיתה “רצה קדימה” בחומר ועכשיו צריך להביא את התלמיד לרמת הכיתה תוך שאנו מדביקים את הקצב של המורה. לכן, מומלץ כבר בתחילת כיתה ד’ להעניק לתלמידים ביטחון ולהתמיד במפגשים לאורך השנה כך שהם ידעו לקרוא ויצברו אוצר מילים רחב.

ב-Cool English אנו לא מסתפקים בהענקת אוצר מילים טוב, אלא גם מלמדים דקדוק ברמה של כיתה ה’: אנחנו מלמדים נושאים כמו הפועל Be (אחד הפעלים השכיחים והחשובים ביותר בשפה האנגלית), Have ו-Has, לרבות מה ההבדל ביניהם ועוד. בדרך זו אנחנו בונים תשתית איתנה של ידיעת השפה.

לימוד אנגלית לכיתה ד משלב קריאה ודיבור. ילדינו גדלים בעידן דיגיטלי ונמשכים מאוד לאפליקציות השונות, לכן אנחנו רותמים את הטכנולוגיה ונעזרים בה. למשל, הילדים שולחים הקלטות קוליות של עצמם באנגלית בוואטסאפ, והמורה מאזין להקלטות ומתקן לפי הצורך. אנחנו עורכים הכתבות כדי להטמיע ידיעה טובה של השפה הכתובה, ומכינים למבחנים שהם ברמה גבוהה יותר מהרמה בבית הספר.

לימוד אנגלית לכיתה דהתלמידים שלנו עוקפים את חבריהם לכיתה. ואם תלמיד כלשהו מגיע אלינו כשהוא עדיין לא יודע לקרוא בכיתה ד’, הוא ילמד אצלנו לקרוא מהר מאוד; תוך חודשיים-שלושה הוא כבר יהיה מומחה לעניין. יש לציין שהילדים מאוד נהנים ואוהבים לקרוא בכיתות האלה. בכיתות מאוחרות יותר הלחץ מצד בית הספר גובר, וגם חוסר הביטחון כבר גבוה כך שקשה יותר להדביק את הפער.

דבר נוסף שמייחד את התלמידים שלנו הוא שבזכות ההבנה המעמיקה שלהם, הם מאוד קשובים בבית הספר, משתתפים, מכינים שיעורי בית ומלאי ביטחון עצמי. הם אפילו מפיצים את החוג לחברים.

חשוב לציין שהשיעורים הם מאוד חווייתיים. אנחנו עושים איתם משחקי תנועה, קופצים, מנערים את הגוף ומפעילים אותו (טוב לילדים עם קשיי ריכוז). אנחנו משחקים איתם משחקים רבים באנגלית כמו משחקי רביעיות, בינגו ועוד. אנחנו מעניקים להם אוצר מילים מורחב ומגוון שכמובן הם שומעים גם בבית הספר: מספרים, ימות השבוע, עונות השנה, חיות, מזג האוויר, רגשות וכן הלאה.

בכיתה ד’, משיש לילדים יסודות קריאה וכתיבה וכן אוצר מילים בסיסי, אנחנו משתדלים לדבר איתם המון באנגלית. כמו כן אנחנו קוראים טקסטים, עונים על שאלות פשוטות ושמים כמובן דגש על כתיבה נכונה כמו למשל אותיות גדולות במקומות המתאימים. אנחנו לא מפספסים שום יסוד חשוב בשפה.

נשמח לעזור גם לילדכם להיות כוכב באנגלית.

אנחנו כאן לרשותכם. בהצלחה!

מי אנחנו?

Cool English הוא בית ספר בוטיק קטן ואיכותי ללימוד אנגלית לכיתה ד. בית הספר מציע מגוון פעילויות לכל הרמות, החל מגיל 8 ועד אנגלית לחיילים (על חשבון הפקדון), מבוגרים, גמלאים ואנגלית עסקית. ב-Cool English מתבצע מעקב למידה אחרי כל תלמיד ותלמיד ומושקע זמן רב בהתאמת התכנים הלימודיים לקהל היעד תוך שימת דגש על ההיבטים השונים של השפה האנגלית (דקדוק, אוצר מילים, דיבור וכתיבה).