לימודי אנגלית לגמלאים

לימודי אנגלית לגמלאיםגיל הזהב הוא שלב בחיים שיכול להיות מהנה ומעשיר עד מאוד. הילדים כבר מזמן פרחו להם מהקן, השקענו את מירב שנותינו בעבודה מתגמלת, וכעת אנחנו פנויים מבחינה כלכלית ומבחינת סדר היום שלנו, להעצים את עצמנו ולהיחשף לנושאים ותחומים חדשים – לקצור את הפירות של העבודה הקשה שלנו.

אחד התחומים האלה יכול להיות לימודי אנגלית לגמלאים, ויש לכך סיבות רבות.

אנגלית היא השפה הבין-לאומית של העולם, ושליטה בה פותחת דלת למגוון תחומי עניין כגון טיולים, לימודים ועוד. (בשנת 2006 הוערך שמעל מיליארד איש בעולם דוברים אנגלית, והמספר רק הלך וגדל מאז).

לעתים משפחתו המורחבת של הגמלאי (ילדיו ובני משפחתם) חיים בחו”ל, והנכדים אינם דוברים עברית. הדבר מקשה מאוד על ניהול התקשורת איתם וכך למעשה הקשר נפגע. כדי לתקשר עם הנכדים, לשמוע מה שלומם ואיך הולך להם, סבא וסבתא חייבים לדעת אנגלית. רוב המורים שלנו ב-Cool English מגיעים מארה”ב או קנדה, ויוכלו גם לעזור להבין את המנטאליות האמריקאית ואיך ליצור עם הנכדים חיבור עמוק יותר.

מעבר לכך כדאי כמובן לשמור על הגחלת ולהמשיך ללמוד כדי להישאר צלולים וממוקדים.

סיבות נוספות שבעטיין גמלאים לומדים אנגלית: הכנה לטיול בחו”ל, שיטוט אפקטיבי יותר באינטרנט ואפשרות ללמוד נושאים חדשים. כמו כן יש הרבה עולים חדשים בארץ (מצרפת וממדינות נוספות), וידיעת האנגלית תאפשר תקשורת רחבה יותר עם אנשים רבים יותר. ידיעת האנגלית יכולה גם לסייע בתקשורת עם עובדים זרים שלעתים מטפלים בגמלאי או בבן זוגו.

הקורסים עצמם מותאמים לגיל הזהב – הכיתוב בטקסטים הוא באותיות גדולות, המורים סבלניים והכיתות קטנות. לא הולכים לאיבוד בבליל של מילים לא מובנות. פעילויות לימודי אנגלית לגמלאים מהנות וכוללות, למשל, משחקי קלפים.

  • ניתן ללמוד את הקורסים בבקרים, בזוגות או בקבוצה קטנה. אנו שמים את הדגש על דיבור יומיומי למטרות פנאי או תקשורת עם הנכדים, ומתייחסים לאוצר המילים ולדקדוק נכון.
  • האווירה ב-Cool English היא חמה ואוהבת; קפה וכיבוד מוצעים לכל אורך המפגשים והתחושה היא שמגיעים ללמוד בבית.
  • נשמח לעזור גם לכם להעשיר את עולמכם בשנות הזהב שלכם ולהפוך אותן למעניינות ומאתגרות.

מי אנחנו?

Cool English הוא בית ספר בוטיק קטן ואיכותי ללימודי אנגלית. בית הספר מציע מגוון פעילויות לכל הרמות, החל מגיל 8 ועד אנגלית למבוגרים ובעלי עסקים. ב-Cool English מתבצע מעקב למידה אחרי כל תלמיד ותלמיד ומושקע זמן רב בהתאמת התכנים הלימודיים לקהל היעד תוך שימת דגש על ההיבטים השונים של השפה האנגלית (דקדוק, אוצר מילים, דיבור וכתיבה).