לימוד אנגלית לילדים בכיתה ב’

אז סיימנו את כיתה א’, עלינו לכיתה ב’ והאנגלית מקבלת מקום חשוב עוד יותר. כמו בכל דבר בחיים, גם כאן חשוב ומשמעותי מאוד לפתח בסיס איתן ויציב. על מנת לפתח בסיס שכזה, אנו מנחילים לילדים אהבה לשפה ומסבירים להם את הסיבה ההגיונית שלשמה הם לומדים אנגלית. למעשה, אנגלית היא שפת העולם. על-פי הערכות, יש בעולם בין 500 מיליון ל-1.8 מיליארד דוברי אנגלית ברמה כלשהי, בין כשפת אם או כשפה שנייה (ויקיפדיה). השפה תשמש אותם בבגרותם בין אם הם בטיול בחו”ל, שולחים אי-מייל בענייני עבודה או אפילו כשהם רואים סרט ואין תרגום. יתרה מכך, כשאדם נמצא בחו”ל זוהי הדרך היחידה שלו לתקשר (למעט שפת גוף). מטרת הלימודים, אם כן, היא תקשורת.

בשלב זה של כיתה ב’ אנו מכירים לילדים לראשונה את דרך הלמידה, חושפים אותם לשפה דרך אמצעים וכלים שונים (סרט פשוט באנגלית, המלווה בפופקורן למשל, מהווה חוויה שמערבת את כל החושים, וכמובן שהילדים מאוד אוהבים את זה!) אנו לא מעוניינים בלמידה רובוטית שמערבת שינון מייגע וחסר הבנה. אנו מעוניינים שהילד יבין למה הוא לומד, שהוא ירצה ללמוד וילמד בהנאה. את פירות ההבנה והתקשורת נקטוף בדרך בקלות.

דבר חשוב נוסף שאנו שמים עליו דגש בשלב זה, הוא כתיבה נכונה של האותיות. אותיות יש לכתוב מלמעלה למטה ולא להפך. ילדים רבים מתבלבלים ולא כותבים נכון את האותיות. אנו מסבירים להם שיש לכתוב בכיוון של כוח המשיכה – מלמעלה למטה. בנוסף אנו מפתחים הרגלי חשיבה והילדים יוצאים עם כלים שישמשו אותם בכל המקצועות בכיתה, וחשוב יותר – בחיים.

מעבר לכך אנו מלמדים את הילדים לזהות את האותיות שלא לפי הסדר, מלמדים את צלילי האותיות השונות והופכים אותם למומחים אמיתיים. בהמשך אנו מלמדים אותם לומר משפטים קצרים.

נקודה חשובה שאנו שמים עליה דגש היא הפעלה גופנית תוך כדי החוג: כך למשל אנו קופצים מאות לאות והופכים את החוג לחוויה תנועתית וגופנית. חוג המשלב תנועתיות ותזוזה הוא נעים יותר ומאתגר יותר מישיבה ממושכת על כיסא במשך 45 דקות. הילדים מתעניינים ומשתתפים ובעוד שזה מתאים במיוחד למי שקשה לו להתרכז, אנו ממליצים לכלל הילדים לנוע ולזוז.

בהפסקות אנחנו מפנקים את הילדים בפופקורן, עוגיות או פירות והילדים נפתחים ומתקשרים. אנחנו שם, מקשיבים למה שיש להם לומר ולמה שהם צריכים.

יעדים – לא מילה גסה

כשם שלמשרד החינוך יש תוכנית שנתית,כך גם אנחנו בונים תוכנית מותאמת אישית לכל ילד. אנו מסתכלים על התוכנית של משרד החינוך, מתבוננים ולומדים את הילד וקובעים לו יעדים מבחינת קריאה, כתיבה, דקדוק והתמצאות בשפה. ההגעה ליעדים נעשית כאמור בצורה כיפית ומהנה. יש לציין שהחוג מותאם לכל ילד וילד שמשתתף בו. בכך אנו מפתחים את הביטחון העצמי וההבנה האמיתית של השפה.

נשמח לעזור גם לילדכם להיות כוכב באנגלית.

אנחנו כאן לרשותכם. בהצלחה!

לימוד אנגלית לילדים בכיתה ב'

צוות דה קול אינגליש סקול