לימוד אנגלית – כיתה ג’

לימוד אנגלית לילדים בכתה ג’

כיתה ג’ היא הזמן האידיאלי להתחיל ללמוד אנגלית לעומק. הילדים מגיעים אלינו בדרך כלל אחרי שהם כבר למדו דבר או שניים בכיתה, ואנו מתעניינים בהם ורוצים לדעת מה קורה איתם מבחינת השפה: מה הם למדו עד עכשיו, איך הם רואים את השפה והאם הם בכלל מתחברים אליה?

אם הכול תקין, מצוין! אנחנו ממשיכים לחזק ולתגבר ובכך מגבירים את תחושת הביטחון העצמי וההישגים.

אם אנו רואים שהתלמיד לא מתחבר, חושש ואולי הוא בעל פערים, אנחנו נכנסים לתמונה כדי לתקן או אפילו לבנות מאפס את ידיעת השפה.

במידה ונבחר לתקן, נתמקד בהיבט הרגשי. נוודא שהחוג הוא מקום כיפי שהילד נהנה לבוא אליו ונהנה במהלכו. חשוב שהוא לא יראה בו “לימודים” (את זה יש לו מספיק בבית הספר), אלא חוויה נטו. אנו נותנים לו דחיפות קטנות כדי שיצליח, ומתחילים ממש מהבסיס: ABC, כתיבה נכונה של האותיות (בכיוונים הנכונים) וכו’, והילד מתחיל לקרוא מהר מילים קצרות ומשפטים קצרים.

בכיתות ג’ הילדים נדרשים לדעת לקרוא משפטים, לצבור אוצר מילים בסיסי המותאם לגילם, לדעת לכתוב ולפתח מהירות תגובה. אנו לא מרפים מהנושאים הנ”ל עד שהילדים שולטים בהם! בנוסף אנו מחפשים את הגבולות של הילדים ולא כופים עליהם שום דבר. שואלים אותם מה הם הבינו מהחוג ועם אלו כלים הם יוצאים. כמובן שאנו מקשיבים לצרכים של כל ילד ומתאימים את החוג לכל אחד ואחד.

דבר נוסף שאנו שמים עליו את הדגש הוא פיתוח אהבה לקריאה. ב-דה קול אינגליש סקול יש לנו ספריה מגוונת עם ספרים מאוירים רבים, ואנו בוחרים ספר וקוראים אותו במשך מספר שבועות עד שהילדים מכירים היטב את הסיפור. הדבר עוזר להם לפתח שליטה בקריאה, לצבור אוצר מילים ולהעמיקו ולקבל תחושת ביטחון עצמי והישגים.

סביבת הלמידה

הלמידה נעשית באווירה רגועה ומהנה, והילדים נהנים מריחות של שמנים ארומתרפיים שמרגיעים אותם ומשרים אווירת למידה. שימוש במבער כזה מהווה תחליף טבעי לריטלין והילדים אוהבים את זה מאוד.

בהפסקות אנו נותנים לילדים לנשנש כיבוד קל ובריא כמו פירות. בחורף נפנק אותם בכוס תה חמה ועוגיות. בקיץ, בארטיקים ואבטיח. בהפסקות נעימות אלה הילדים אוהבים לשתף אותנו במה שקורה בבית הספר ואנו לומדים להכירם טוב יותר.

טיפ לבית

קחו טושים מחיקים ותנו לילדכם לתרגל כתיבת אותיות ומילים על מראה או חלון. בצורה כזאת הלמידה היא הרבה יותר מהנה– ולמעשה היא מהווה משחק. כל ילד יתחבר לזה. היתרונות ברורים: תרגול אנגלית, בילוי כיפי ופחות זמן של בהייה במָסַכִים. נסו את זה ותיווכחו.

אנחנו כאן לרשותכם. בהצלחה!

לימוד אנגלית לכיתה ג'

צוות דה קול אינגליש סקול